Trzymać się Stwórcy

каббалист Михаэль Лайтман Pytanie: W artykule Baal HaSulama „Jak stojący przed Królem” (Szamati 211) jest napisane, że człowiek powinien być ostrożny jeśli otrzymuje rzeczy materialne, aby nie anulowały jego chisaronu (duchowej potrzeby). Jak dziesiątka pomaga w tym człowiekowi?

Odpowiedź: Spróbujcie w waszym wspólnym dążeniu do Stwórcy wyobrazić sobie, że jesteście przed Nim, wspieracie się wzajemnie, razem zwracacie się do Niego i nie macie innych problemów niż pozostawanie z Nim w kontakcie.

Miejcie razem ze wszystkimi przyjaciółmi w dziesiątce ten sam kierunek, aby wspólne dążenie do coraz większego połączenia ze Stwórcą stało się niezmienne. Musicie cały czas starać się widzieć Stwórcę przed sobą i trzymać się Jego. Jeśli będziecie ciągle wyobrażać sobie, że Stwórca jest przed wami, wtedy stopniowo wszystko wam się to uda.

Dlatego praktycznym narzędziem waszej pracy duchowej jest wyobrażanie sobie, siły Stwórcy. A kiedy odpowie wam, czyli przyciągnie do siebie, zaczniecie inaczej postrzegać świat.

Z lekcji według artykułu z księgi „Szamati”, 16.11.2023