Pierwsze kroki w duchowości

каббалист Михаэль Лайтман Dziesiątka – to duchowe kli. Dzięki temu, że każdy w pewnym stopniu anuluje się przed innymi, stara się osiągnąć wspólne wzajemne włączenie się, doprowadzamy w taki sposób swoje właściwości do zgodności ze Stwórcą. Stwórca całkowicie anuluje się, jeśli jednoczymy się dzięki wzajemnemu samo anulowaniu, to budujemy duchowy model, formę podobną do Stwórcy.

W stopniu tego podobieństwa zaczniemy odczuwać, jak na nas schodzi pewne świecenie, że jest między nami obecna jakaś siła z góry. Poczujemy wtedy, że zbliżamy się do Stwórcy, a On przybliża się do nas. Po takich ćwiczeniach odkryjemy, że nasze połączenie na takich warunkach, zbliża nas i przybliża do Stwórcy, podobnie do małego dziecka, które dopiero uczy się chodzić i stawia swoje pierwsze niepewne kroki. Znajdujemy się już w drodze do Niego, robimy jeszcze kolejny i kolejny krok, jedną nogą, drugą nogą.

Poczujemy, że to Stwórca przemieszcza nasze nogi, tak jakby matka z troską przestawiała nogi dziecka, żeby wiedziało, jak ma chodzić. Zaczniemy również rozróżniać działania Stwórcy nad nami, poczujemy że to On przestawia nasze nogi: raz prawą, raz lewą i uczy nas iść do przodu. Poczujemy, że Stwórca jest w naszych działaniach. W każdym działaniu będziemy chcieli Go ujawnić, odkryjemy Go właśnie dzięki takiej pracy.

Będę rozumiał, że to nie ja sam idę swoimi nogami i nie sam obejmuję przyjaciół – ale wszystko robi dla mnie Stwórca. Próbuję wykonać te same czynności, zaczynam Go ujawniać, odkrywam, że to On porusza moimi rękami i nogami i wypełnia całą przestrzeń między nami.

Z lekcji według artykułu Rabasza, 09.06.2022