Chwała grupie

каббалист Михаэль Лайтман Międzynarodowy Kongres „Wznoszenie się ponad siebie”. Lekcja nr 2

Stwórca stworzył szczególny warunek: grupę, z pomocą której możemy przyjść do Niego. W przeciwnym razie nie moglibyśmy przyjść i pozostawalibyśmy na naszym poziomie w egoistycznej egzystencji.

Grupa – to cudowna, wyjątkowa właściwość stworzona w trosce o nas. To jest dusza Adama, która rozbiła się i której cząstka znajduje się w każdym z nas. Musimy zebrać się w grupie, zebrać te cząsteczki razem, i wtedy możemy przyjść do Stwórcy.

Oznacza to, że w rzeczywistości mamy ogromną, niesamowitą, unikalną możliwość, by zebrać się razem na naszym ziemskim poziomie, aby przynajmniej w czymś stopniowo sprowadzić to nasze zebranie na poziom duchowy. Przez podobieństwo naszych dążeń, nawet na razie jeszcze egoistycznych, przywołujemy na siebie wpływ Wyższego Światła, Stwórcy, i w taki sposób zaczynamy się do Niego wznosić.

Oznacza to, że jest to sposób na upodobnienie się do Niego, wzniesienie się ponad siebie, zbliżenie się do Stwórcy. To wszystko – grupa! Tylko przez nią możemy zrealizować tę drogę. W przeciwnym razie pozostaniemy na najniższym poziomie (zwierzęcym), na którym się urodziliśmy.

Grupa – jest szczególnym instrumentem, jedyną możliwością wzniesienia się z poziomu zwierzęcego do poziomu Stwórcy.

Z lekcji nr 2 Międzynarodowego Kongresu „Wznoszenie się ponad siebie”, 07.01.2022