Zjednoczenie i świat

каббалист Михаэль Лайтман Międzynarodowy Kongres „Wznoszenie się ponad siebie”. Lekcja nr 5

Pytanie: Jak możemy pomóc naszemu krajowi, żyjącym w nim ludziom, jak zmierzać w kierunku zjednoczenia? Jak wpływamy na nich poprzez nasze połączenie?

Odpowiedź: Radziłbym wam w pierwszej kolejności budować relacje między wami. To najważniejsze. Kiedy choć trochę przejawi się w was duchowa siła – właściwość obdarzania, miłości, połączenia, to wtedy będzie jednocześnie promieniować od was i na zewnątrz. To właśnie odczują szerokie masy. Ale na razie nie sądzę, że trzeba o tym mówić, reklamować, czy coś z tym robić.

Jednak rozpowszechniać wiedzę o tym, że dobre połączenie między nami prowadzi do lepszego życia – to jest potrzebne. Tym zajmujemy się cały czas.

Pytanie: Jak możemy podtrzymywać w sobie nawzajem wiarę w to, że można dojść do poczucia wiary ponad wiedzę?

Odpowiedź: Ta możliwość zależy tylko od was. Od nikogo innego. A stan świata jest tak zbudowany, że jeżeli zechcecie, to z pewnością szybko osiągniecie zmiany. Wszystko zależy tylko od wielkości waszego pragnienia. Więc do przodu! Nie wierzcie nikomu, że to niemożliwe, że to trudne. Naszym głównym problemem na tym świecie jest odkrycie Stwórcy. Wtedy wszystko będzie dla nas zrozumiałe. Powodzenia życzę wam w tym!

Z lekcji nr 5 Międzynarodowego Kongresu „Wznoszenie się ponad siebie”, 08.01.2022