Skomplikowana droga ludzkości

каббалист Михаэль Лайтман Pytanie: Na czym polega prawidłowa droga ludzkości?

Odpowiedź: Na tym, aby osiągnąć między sobą absolutną interakcję, aż do miłości. O tym mówi nauka Kabały. Właśnie tego chciał nauczyć ludzi Abraham. Stąd wywodzą się wszystkie religie, które skutecznie nadszarpnęły reputację, w wyniku czego wszystkie postulaty pozostały tylko na papierze.

Gdzie jest ONZ, UNESCO i inne wielkie organizacje, które powołane zostały, by w jakiś sposób zatroszczyć się o ludzi na świecie? Przecież dopóki nie naprawimy egoizmu, nic dobrego nie stanie się. Żeby naprawić egoizm, potrzebujemy ostrej interwencji chirurgicznej.

Pytanie: Jakie praktyczne kroki widzi Pan na tej skomplikowanej drodze? Czy każdy kraj powinien pracować nad tym oddzielnie, czy też powinno się odbyć jakieś światowe spotkanie, na którym wszystkie państwa podejmą wspólną decyzję?

Oczywiście ludzie się z tobą zgodzą. Myślę, że nie znajdzie się wielu przeciwnych, którzy sprzeciwiają się temu, aby żyć w miłości jak jedna rodzina. Ale jak to zrobić w praktyce? Jakie kroki powinny podjąć wszystkie państwa?

Odpowiedź: Pierwszym krokiem jest uświadomienie sobie potrzeby edukacji człowieka. Dlatego, trzeba stworzyć system reedukacji, mamy już odpowiednią bazę. Obecnie wszystko odbywa się przez Internet i bez problemu dociera do każdego człowieka. Musimy dokładnie wyjaśnić, które przedsiębiorstwa są naprawdę niezbędne dla naszego normalnego istnienia. Każda rodzina powinna mieć mieszkanie, jedzenie, odzież, ochronę, lekarstwa. To znaczy wszystko co jest niezbędne do życia. Ale nic ponad to. Tak mówi nauka Kabały.

Wszystko inne powinno być przeznaczone na naszą reedukację. Na przykład z ośmiu miliardów ludzi, połowa może być uwolniona od wszelkiej pracy albo mogą pracować na zmianę. Będą zajmować się nauką i praktycznym połączeniem między sobą. Stanie się to obowiązkowym zajęciem, za które ludzie będą otrzymywać stypendium lub zasiłek na poziomie innych pracowników. Musimy zacząć to wdrażać, dlatego ze bez tego nie przetrwamy na Ziemi.

Pytanie: Co powinno zmusić ludzi do zjednoczenia?

Odpowiedź: Uświadomienie albo cierpienie.

Pytanie: A kto w takim razie musi podejmować decyzje? Obecni liderzy? Czy może państwa wyznaczą nowych ludzi, którzy rozumieją ważność i konieczność takich poważnych zmian?

Odpowiedź: Nikt z nich nie będzie w stanie reedukować społeczeństwa, dlatego że od egoistów nie można oczekiwać niczego nowego. Mimo wszystko będą wpychać swój system – to, co jest w ich głowach i w duszy. Decyzje muszą być podejmowane kompleksowo, wspólnie ze wszystkimi, z bogatymi i z biednymi, bo inaczej świat nie przetrwa. W takiej formie, jak dzisiaj, świat nie ma prawa na istnienie w ramach ogólnej natury, ponieważ natura teraz pokazuje nam swoją absolutną integralność.

Z programu TV „Rozmowy. Leonid Makaron i dr Michael Laitman o sytuacji międzynarodowej”, 18.06.2020