Nie stracić kontaktu ze Stwórcą

каббалист Михаэль Лайтман Doskonała miłość – to miłość obustronna. Jeśli on (człowiek) będzie kochał Stwórcę, nawet gdy On zabiera mu duszę, nazywa się to doskonałą miłością obecną po obydwu stronach. (Księga Zohar)

Pytanie: Co to znaczy: „Stwórca zabiera duszę?”

Odpowiedź: Oznacza to, że we wszystkich stanach, od najlepszych do najgorszych, powinniśmy odnosić się z miłością do wyższej siły, która obejmuje w sobie cały wszechświat, w tym nas wszystkich ze wszystkimi naszymi uczuciami i właściwościami.

Musimy zrozumieć, że wyższa siła bezgranicznie, nieskończenie nas kocha. I jeśli czujemy coś złego, to dlatego, że nie rozumiemy jej i jesteśmy przeciwstawni do niej według naszych właściwości.

Wyższa siła chce oddawać wszystko, kochać, napełniać. A my chcemy być niezależni, nie odnosimy się do niej i myślimy tylko o sobie.

Wszystko, co dzieje się w życiu człowieka, dzieje się tylko dlatego, że tak zostało zaplanowane i stworzone przez Stwórcę. Nic nie dzieje się z woli człowieka. I dlatego w jakimkolwiek stanie znajdujemy się, nie powinniśmy tracić z Nim kontaktu, musimy zrozumieć, że pochodzi to z absolutnej miłości i tylko dla naszego dobra. Tylko w taki sposób możemy osiągnąć z Nim pełny kontakt.

Komentarz: Podobno kabaliści używają złych stanów dla jeszcze większego połączenia ze Stwórcą.

Odpowiedź: Tak, to właśnie w trudnych stanach kabaliści starają się odkryć siebie bliżej Stwórcy z największym oddaniem i jednością z Nim.

Pytanie: Okazuje się, że to jest jak gra, kiedy daje się nam trudne stany?

Odpowiedź: Stwórca robi to celowo. Tworzy wszelkiego rodzaju stany, po to, abyśmy wznieśli się ponad nie i byli przylepieni do Niego, przywiązani, połączeni z Nim.

Z programu telewizyjnego „Stany duchowe”, 14.12.2021