Nie ma nic oprócz duchowości

каббалист Михаэль Лайтман Międzynarodowy Kongres „Wznoszenie się ponad siebie”. Lekcja nr 3

Pytanie: Kilka dni temu na lekcji rozmawialiśmy o dumie. Powiedział Pan: „Jestem także dumnym człowiekiem”. Teraz mówimy o wielkości przyjaciół. Jeśli należy wywyższać przyjaciół w grupie, to o jakiej dumie w grupie jest mowa?

Odpowiedź: Duma – to jest to, co nie pozwala mi widzieć siebie niżej od przyjaciół.

Pytanie: Jak pracować z tą właściwością w grupie, jeśli człowiek jest w drodze od wielu lat i nie może przezwyciężyć dumy? Przecież ona zupełnie nie odnosi się do duchowości, jest dana z natury.

Odpowiedź: Wszystkie właściwości są duchowe, tylko w plusie lub w minusie. Nie ma nic oprócz duchowości. Dowolne właściwości, jakie możemy sobie tylko wyobrazić, są duchowe. Nawet jeśli nazywamy coś anty-duchowym, chociaż jest „anty”, ale tylko w stosunku do duchowości.

Oprócz właściwości obdarzania Stwórcy, nie ma w ogóle nic. Wszystko, co się przejawia, nawet przeciwko Niemu, jednak mierzone jest według jednego wzorca – Stwórcy.

My musimy zrobić tak, żeby precyzyjnie rozgraniczyć w sobie właściwości „za” i „przeciw”. I wszystko będzie dobrze.

 Przestudiuj dogłębnie lekcje, które teraz przechodzimy. One wyraźnie otworzą przed tobą drzwi do wyższego świata. Zobaczysz, jak to wszystko się opłaca. W naszym świecie i tak nie ma nic wartościowego. A świat duchowy nadejdzie i wypełni wszystko.

Z lekcji nr 3 Międzynarodowego Kongresu „Wznoszenie się ponad siebie”, 07.01.2022