Niczego sobie roczek zaczyna się!

каббалист Михаэль Лайтман Komentarz: Mówi się, że Ameryka doświadczyła pierwszej cyfrowej wojny domowej, kiedy giganci środków masowej informacji zablokowali wszystko.

Google usunęło wszystkie aplikacje sieci społecznościowej Parler – bo była zbyt prawicowa. Twitter trwale zablokował konto Trumpa (chociaż było 89 milionów użytkowników), jego byłego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego, a następnie jego prawnika. YouTube usunął kanał byłego doradcy Trumpa. Serwer „The Donald” został złamany i zamknięty.

Odpowiedź: Kto o tym zadecydował?! Decyzję w tej sprawie musi podjąć sąd najwyższy. Jak jakieś biuro może zablokować takie osoby? Jakie prawo mają takie organizacje, które zostały stworzone i rzekomo zadeklarowane, aby służyć ludziom – służyć im! Kto bierze na siebie uprawnienia do podejmowania takich decyzji? Gdzie to jest napisane?

Pytanie: Nigdzie nie jest to napisane. To taka dyktatura, cyfrowy GUŁAG. Do czego to może doprowadzić?

Odpowiedź: W zasadzie tym siebie pogrzebali. Wbili gwóźdź do trumny.

Pytanie: Sądzi Pan, że teraz sami siebie po cichu zaczęli unicestwiać?

Odpowiedź: Oczywiście! Chociaż stawką są tam miliardy, zapłacono im, teraz rozumieją, że będą blisko nowego rządu. Ale tym samym zabili wszystkie media.

Pytanie: Czy myśli Pan, że ludzie zrozumieją, że to naprawdę takie zło?

Odpowiedź: To nie tylko zło, to jest niewiarygodne! System, któremu ufamy, który powinien dostarczać nam czystych informacji i nic więcej, niezależny od nikogo, pokazuje się jako całkowicie skorumpowany.

Pytanie: Czy to jest dobrze, że ludzkość osiąga stan „nikomu nie ufaj”?

Odpowiedź: Tak, myślę że ludzie będą ograniczać się tylko do badań naukowych, mniej lub bardziej społecznych, socjologicznych. I nie będą innym wierzyć, a tym bardziej wiadomościom i wszystkim tym plotkom.

Pytanie: A jak Pan myśli, co zastąpi to ogromne imperium?

Odpowiedź: Nic. Ludzkość przechodzi teraz, nie tylko w Ameryce, ale na całym świecie, bardzo dużą transformację.

Pytanie: A co wejdzie w to miejsce, jeśli będzie puste?

Odpowiedź: Najpierw musi nastąpić uświadomienie sobie zła – że jesteśmy egoistami i rządzi nami wyłącznie egoizm. A prawda wcale nie jest dla nas ważna, a jedynie osobiste zwycięstwo – nawet jeśli całkowicie się mylimy i wiemy, że się mylimy. Oznacza to, że nasza racja jest ponad wszystko.

Pytanie: Ta świadomość nadejdzie. A co dalej? Człowiek uświadomi sobie, że egoizm – to zło, że jest destrukcyjny. I co dalej?

Odpowiedź: A dalej będą szukać, jak podnieść się ponad to wszystko. I tutaj należy wznieść się ponad ludzką naturę. A jak wznieść się ponad naszą naturę? Tutaj potrzebujemy metody Kabały: jak przyciąga się wyższe siły natury, które podnoszą nas na ich poziom. Ponieważ na naszym poziomie nic nie można zrobić.

Właśnie teraz przejawia się ten ostatni etap poznania egoizmu w jego najbardziej prymitywnej i dlatego najbardziej prawdziwej, naturalnej, przerażającej formie.

Muszę dowiedzieć się prawdy o tej sile, która rządzi światem, a nie którą rządzą ludzie.

Pytanie: Już widzę, czym zarządzają ludzie? Do czego to się wszystko sprowadza i nie jestem z tego zadowolony, tak?

Odpowiedź: Nie jestem w stanie już tego znieść.

Komentarz: Tak, nie jestem. I będę już szukać odpowiedzi na górze.

Odpowiedź: Tak. Bardzo interesujące. To wszystko się zamanifestuje.

Pytanie: Czy zrozumiem, że istnieje Stwórca, że jest taka siła, że muszę się do niej zwrócić? Czy będzie takie jasne zrozumienie?

Odpowiedź: Zrozumiem to z tego, że zabrali mi wszystkie środki masowej informacji, którymi kiedyś się karmiłem, i teraz nie mam czym żyć. Muszę znaleźć kierunek, który poprowadzi mnie do przodu. A tego kierunku, w ramach naszego egoistycznego świata nie ma. To jest bardzo dobry czas, sytuacja, stan.

Wtedy zaczniemy szukać i dokładnie znajdziemy prawdziwe źródło życia. A nie to, które zostało stworzone przez wszelkiego rodzaju Google i tym podobne korporacje. Po prostu minął ich czas.

2021 rok – to czas bardzo poważnej, głębokiej, zasadniczej przebudowy ludzkości.

Komentarz: Widzimy tutaj jakiś wielki, genialny scenariusz.

Odpowiedź: Oczywiście. Zaczyna się ciekawy rok!

Z programu telewizyjnego „Nowości z Michaelem Laitmanem”, 11.01.2021