MI6 zechce przejąć władzę nad internetem

каббалист Михаэль ЛайтманRaport prasowy: The Telegraph donosi, iż rząd Wielkiej Brytanii zamierza zoobligować dostawców internetowych do raportowania każdego wysłanego e-maila, a także każdej odwiedzonej witryny internetowej. Informacje te zapisywane będą w bazie danych w ten sposób, że ani jedna rozmowa telefoniczna, e-mail czy otwierana strona internetowa, nie pozostaną niezauważone.  Ustawa ma pojawić się w 2009r.

Mój komentarz: Nie ma wątpliwości, że jest to marzenie każdego z rządów na świecie. Jednakże, lepiej byłoby gdyby rządy zajęły się edukacją ludności. Zgodnie z zasadą, iż „Ogół i szczegół są takie same”, rząd powinien traktować mieszkańców swojego kraju, podobnie do tego, jak rodzice traktują swoje dzieci, a to oznacza, iż nie powinni jedynie ograniczać i karać ich, lecz zadbać także o ich edukację i wychowanie. I bez znaczenia powinno pozostawać jak bardzo jest to kosztowne, czy trudne.

Kabała mówi o potrzebie kierowania opinią publiczną. Jednak powinno się to robić nie po to, żeby rząd mógł jeszcze łatwiej manipulować obywatelami, lecz po to, żeby stworzyć prawidłową hierarchię wartości w społeczeństwie – wartości, które dotyczą takich rzeczy jak sens życia człowieka, rodzina, państwo, ludzkość. Wydaje nam się, że masy nie są w stanie zaadoptować tak wzniosłych wartości, lecz kabała podkreśla, że wszystko zależy od opinii publicznej! Patrz artykuł Baal HaSulama pt. „Wolność”.