Razem – do Stwórcy

каббалист Михаэль Лайтман Z 5 lekcji kongresu „W jednej modlitwie”

Pytanie: Wraz z modlitwą zawsze pojawia się wdzięczność, ale czuję, że nie mogę jej wyrazić. Jak okazać tę wdzięczność, jak ją wydobyć z siebie?

Odpowiedź: Trzeba po prostu śpiewać z innymi, pozdrawiać ich, rozmawiać z nimi, starać się robić to z serca, i wszystko się uda.

Myślę, że ta nasza lekcja na kongresie, z dzisiejszymi wystąpieniami każdej grupy czy poszczególnych przyjaciół do grup, jest bardzo dobra i wymowna. Jeśli będziemy tak dalej podążać, z pewnością szybko osiągniemy sukces.

Możemy odnieść sukces nawet teraz, ponieważ jesteśmy tak połączeni ze sobą, że zaczynamy rozumieć siebie nawzajem. To wszystko jest już w nas, musimy tylko jeszcze bardziej wyrażać, wydobywać z siebie relacje z innymi grupami by one to poczuły i zrobiły ten sam ruch.

Pragnę, aby wszystkie nasze grupy zaczęły odczuwać, że tylko ich wspólna praca, tylko ich wspólne działania doprowadzą nas w najbliższym czasie do jednego zdania, do jednego pragnienia, do jednej intencji, jednego działania – do Stwórcy.

Z lekcji nr 5 Międzynarodowego kabalistycznego kongresu, „W jednej modlitwie”, 11.10.2025