Kabała – narzędzie do poszerzania świadomości

каббалист Михаэль ЛайтманReplika: Obecnie prowadzone są bardzo ciekawe doświadczenia z hologramami, opartymi na zasadzie kwantowych wiązań. Jeżeli weźmie się hologram, który rozbije się na części, to w każdej z nich jest jakby całkowity obraz. Te części rozdaje się ludziom i jeśli ktoś spróbuje coś zmienić w swojej części, to obraz od razu się zmienia u wszystkich. Jak widać, jest to bardzo bliskie temu, co opisuje kabała.

Odpowiedź: Tak. To niesamowita właściwość świata, którą trudno na naszym poziomie nie tylko poczuć, ale i wyrazić. Jednak wszystkie właściwości dualizmu, spójności cząstek, holograficzności doprowadzą nas do tego, że mimo wszystko znajdziemy pomost między nauką kabały i zwykłą nauką. I wtedy będziemy mogli zaoferować kabałę światu.

Naukowcy zobaczą w niej wyraźne rozwiązania, chociaż nie będzie można ich od razu wykorzystać. Rzecz w tym, że nie oferujemy im żadnych przyrządów, w które mogliby od razu się uzbroić.

Ale zobaczą w kabale logiczną kontynuację dzisiejszej nauki, jej podejścia, przy którym dziś upieramy się w naszej świadomości, odczuwaniu, postrzeganiu świata, i to później nagle otworzy się przed nami. To dosłownie nowe horyzonty.

Współczesnym naukowcom nie trzeba mówić, że muszą w to wierzyć. Jak tylko zorientują się, że wszystko zależy od ich wewnętrznego uświadomienia, to od razu poczują potrzebę rozszerzenia swojej świadomości. A rozszerzać – to znaczy wznosić się ponad siebie. A wznosić się ponad siebie – to wychodzić ze swojego egoistycznego „ja” w altruistyczne „my”.

To zachęci wielu naukowców do osobistej przemiany, bo poczują, że otwiera się im zadziwiający wszechświat. Wszystkie prawa Einsteina, Hugh Everetta itp. będą istnieć w nich na poziomie, prędkości, subtelności wszystkich fizycznych i chemicznych zmian, które dzisiaj im się wymykają, ale które wyczuwają już po trochu. One po prostu będą w nich istnieć!

Ich świadomość wzniesie się do poziomu, na którym te prędkości, właściwości, nieścisłości (w naszej obecnej świadomości) między różnego rodzaju wynikami dzisiejszych doświadczeń staną się dla nich ich wewnętrznym poziomem.

Nie będą musieli się wysilać i wyobrażać sobie, co odkrył powiedzmy Einstein, bo to będzie ich poziom, niczym poziom dziecka, które dziś studiuje najprostsze prawo Newtona.

Mam nadzieję, że to wszystko przyciągnie naukowców i zobaczą oni, że istnieje następny poziom nauki. Wtedy kabała nie będzie im się wydawać namiastką wszystkich materialnych nauk świata, a stanie się środkiem do poszerzenia ich świadomości, co doprowadzi do dalszego rozwoju wszystkich nauk.

 Z programu TV „Kabała i nauka”, 07.10.2015