Życzenia na 8 marca

каббалист Михаэль Лайтман Drogie kobiety! Jesteście najważniejszą częścią ludzkości!

Właśnie dzięki połączeniu z kobietą, mężczyzna odkrył Stwórcę. Wiadomo, że bez kobiety nie upadlibyśmy z Rajskiego ogrodu na tą marną ziemię. I teraz dzięki temu, że znajdujemy się tutaj, możemy wznieść się z powrotem w tzw. Rajski ogród, ale na jego następny poziom – znacznie wyższy od tego, z którego upadliśmy.

Nauka Kabały mówi o tym, co osiągamy, wznosząc się po naszym „upadku”, który nastąpił z powodu kobiety. Ponieważ wszystko odbywa się zgodnie z uprzednio napisanym scenariuszem – wznosimy się o 125 stopień wyżej niż byliśmy zeszłym razem.

Dlatego mamy za co dziękować kobiecie – właśnie za to, że opuściła nas na tą ziemię, żebyśmy naprawdę uzyskali ogromny, wyższy duchowy poziom. To po pierwsze.

Po drugie, kiedy Abraham zaczął odkrywać Stwórcę, zostało mu od razu powiedziane: „Słuchaj, co mówi do ciebie Sara”. Oprócz Sary mieliśmy jeszcze trzy pramatki: Riwke, Rachel, Lea – i wszystkie one były wielkimi prorokiniami.

Na przestrzeni całej historii, do zburzenia Drugiej Świątyni i później, aż do dnia dzisiejszego, kobiety były tą podstawą, która chroni, wychowuje i trzyma naród. W Torze powiedziano: „Kobieta – to dom” – i dlatego jest podstawą całego narodu.

I dzisiaj swoim dążeniem do celu stworzenia, do kabały, do odkrycia Stwórcy, kobiety znajdują się przed mężczyznami i są gotowe bezinteresownie zrobić wszystko, aby doprowadzić naród do wyższych osiągnięć.

Dlatego dziękuję wam za wasz ogromny, nieoceniony wkład w rozwój ludzkości, w rozwój Kabały i w to, jak przygotowujecie nas do osiągniecia duchowego wzniesienia. Jest to szczególny prezent, który robicie codziennie nam, mężczyznom i całej ludzkości. Za to powinniśmy być wam ciągle wdzięczni i nie tylko 8 marca.

Powodzenia, szczęścia, zdrowia i wysokich duchowych osiągnięć nam wszystkim!

Z programu TV „Aktualności z Michaelem Laitmanem”, 06.03.2016