Świat na rozdrożu, cz.5

каббалист Михаэль Лайтман Z artykułu Baal HaSulama „Ostatnie pokolenie”: Stało się oczywistym, że świat błędnie uważa nazizm wyłącznie za wytwór Niemiec, podczas gdy jest on konsekwencją demokracji i socjalizmu, pozostawionych bez religii, moralności i osądu światowego.

A jeśli tak, to wszystkie narody są tutaj równe i nie ma żadnej nadziei, że ze zwycięstwem sojuszników naziści znikną, dlatego że jutro nazizm przyjmą, na przykład Anglosasi – przecież i oni żyją w świecie demokratów i nazistów.

Nieprzerwany rozwój egoizmu zgodnie z formułą założoną w naturze, doprowadza nas do połączenia, które nazywa się „demokracja”. Widzimy, że prędzej czy później w procesie rozwoju we wszystkich krajach i we wszystkich narodach powstaje „demokratyczny” ustrój.

„Demokracja” oznacza, że ​decyduje większość. Ale, jakby to się nie wydawało paradoksalnym, właśnie po demokratycznym ustroju pojawia się faszystowski. Już byliśmy świadkami takich przykładów we wszystkich możliwych formach, i to nie jest przypadek, a naturalny rozwój. Demokracja i socjalizm rodzą faszyzm i nazizm. Należy zrozumieć, że jest to naturalny rozwój, który wydarzy się wszędzie.

Wezwania do demokracji, socjalizmu, ultra-liberalizmu, powszechnej równości, do władzy większości ustanawiają równość w społeczeństwie, które nie dzieli się już na arystokratów i plebejuszy, na bogatych panów i biednych niewolników. Wszyscy zaczynają się mieszać i jakby panuje równość wśród wszystkich. Oznacza to, że ludzie zaczynają się ze sobą zbliżać i łączyć.

Ale ich połączenie okazuje się egoistyczne, i dlatego na początku doprowadza ich do  liberalizmu, demokracji, socjalizmu, które następnie w naturalny sposób przechodzą w nazizm, faszyzm. Takie są etapy rozwoju egoizmu. I przeciw temu możliwy jest tylko jeden środek – zjednoczenie na przeciwnej podstawie, nieegoistycznej, a powyżej egoizmu, tak zwanej „wiarą ponad wiedzą”.

Okazuje się, że wszystkie kraje, które w procesie swojego rozwoju nie przechodzą na metodę Abrahama, to znaczy metodę nauki Kabały, z pewnością dojdą do nazizmu, czy chcą tego, czy nie. Oczywiście, istnieje bardzo duża różnica między Indiami, czy Chinami, jeśli porównamy je z Europą i Ameryką. Tam, gdzie istnieje dużo demokracji i socjalizmu – tam szybciej zostanie ustanowiony nazizm.

W Indiach, czy Chinach, dojście do władzy faszystów potrwa jeszcze wiele lat, dlatego że tam nawet nie próbuje się ustanowić równości, a panuje dyktatura. Ale w Europie i w Ameryce wydarzy się to bardzo szybko. I będzie to naturalny rozwój. Baal HaSulam pisał o nazistach w Ameryce jeszcze w latach 20-tych przeszłego wieku. I to nie było proroctwo – po prostu on znał prawa natury i jej rozwoju.

Jeśli Ameryka jest to bardzo szybko rozwijające się państwo, to nie może być, żeby ona nie doszła do faszyzmu i nazizmu po Niemczech. I ludzkość musi uświadomić sobie, że znajduje się na rozdrożu dwóch dróg.

Albo czeka ją faszyzm, albo przejmie ona nową metodę edukacji według metody Kabały, i wszyscy zaczną rozumieć, gdzie się znajdujemy. Sama ta wiedza już uzdrawia ludzkie społeczeństwo, przecież przebudza ogromne otaczające światło, które z pewnością naprawi ludzkość.

Nie ma innej drogi – tylko rozpowszechnianie metody połączenia, i to jest nasz obowiązek. Dlatego właśnie otrzymaliśmy pragnienie studiowania nauki Kabały – to jest nasza misja. Oczywiście, że zainteresowanie Kabałą nie jest nam dane po to, żeby obojętnie spoglądać, jak świat zmierza ku przepaści.

Z lekcji na temat „Europa na rozdrożu”, 21.08.2017