„Tutaj nie ma seksu!”

каббалист Михаэль ЛайтманPytanie: Co ma Pan na myśli, mówiąc, że seks jest korzeniem wszelkiego pragnienia? Co mówi Kabała na temat seksu i wszystkiego co do tego należy jak pornografia, prostytucja, itd.?

Odpowiedź: W czasach sowieckich był popularny slogan: “Tu nie ma seksu!” Kpiąc z ludzi, ponieważ wszystkie rozrywki, przyjemności, bazują na seksie – takimi już jesteśmy od urodzenia. Powodem tego jest, że w świecie duchowym seks jest pojednaniem przeciwnych pragnień w intencji dawania sobie nawzajem przyjemność. Kiedy dusza otrzymuje by sprawić światłu rozkosz i w zamian światło napełnia dusze radością.

To pojednanie nazwane jest Zivug de Hakaa; jest to eksplozywne pojednanie, gdzie dusza w eksplozywny sposób anuluje swoją egoistyczną potrzebę egoizmu i używa go w zamian do dawania tzn. stawia Matt Zivug. Robi to, aby stworzyć nowy parcuf – akt spełnienia Stwórcy i zjednoczenia z Nim. Aby zagłębić się, czy działanie jest naprawione czy nie, należy sprawdzić, czy powstał nowy parcuf.

W odniesieniu do tego jest napisane, że kabaliści, po zburzeniu świątyni, byli jedynymi, którzy mogli jeszcze cieszyć się z seksu. Dlaczego? Ponieważ rozwijali jeszcze dalej swoje pragnienia i swoje zadowolenie, lecz robili to, aby stać ponad nimi, więc z zamiarem, intencją dawania. Istnieje wiele artykułów różnych kabalistów na ten temat. I powiem Wam jeszcze coś: nawet na najniższym poziomie duchowym, człowiek jest miliony razy bardziej spełniony i zadowolony, niż przez wszystko, co może doświadczyć i przeżyć w tym świecie…