Kabała nie zajmuje się przewidywaniem

каббалист Михаэль ЛайтманPytanie: Jak wygląda najbliższa przyszłość ludzkościz wysokości świata duchowego?

Odpowiedź: Nie mogę tego powiedzieć. Można pozazdrościć tylko takim ludziom, jak Wolf Messing, który mógł przewidywać, ale tylko na materialnym (zwierzęcym) poziomie i  mówićo przyszłych stanach człowieka i ludzkości.

Kabała też daje taką możliwość, lecz kabaliści nie korzystają z niej. A to co tak naprawdę przedstawia kabała – to możliwość kierowania przyszłością, doprowadzenia jej do lepszego stanu. Dlatego nie mogę przepowiedzieć go – bo go nie znam. Mogę tylko mniej więcej powiedzieć, jakie stany na nas czekają, ale jakie one będą w rzeczywistości, zależy tylko od ludzi.

Kabała zajmuje się nie przepowiadaniem, lecz poprawą ogólnego stanu ludzkości i dlatego teraz otwiera się specjalnie po to, aby podnieść całą ludzkość do następnego etapu. Przed nami  jeszcze wiele etapów rozwoju.

Uważamy, że Wszechświat istnieje czternaście miliardów lat! Ziemia – cztery miliardy lat! Ludzkość – setki tysięcy lat! Nasza epoka – dziesięć tysięcy lat!“  Te skale wydają nam się ogromne.

Ale w rzeczywistości, w porównaniu do innych, dużo większych skali, to tylko niewielki okres czasu. On nawet nie jest mierzony w sekundach, ponieważ czas płynie tylko w stosunku do nas.

Przed nami jeszcze mnóstwo stopni, które powinniśmy przejść: musimy opuścić obecny stan i wejść w następny, a z niego – jeszcze w następne itd. Kabała mówi o tym, że przechodzimy ogromnykołowrót. Dlatego nie powinniśmy zbyt długo przebywać na tym etapie, on nie jest już taki komfortowy.

 Z lekcji w języku rosyjskim, 20.09.2015