Formuła życia

каббалист Михаэль Лайтман Pytanie: Dlaczego powinienem studiować kabałę? Co mi to da?

Odpowiedź: Studiowanie nauki kabały pomaga nam zrozumieć, gdzie się znajdujemy. Istniejemy w określonym programie natury, jak w matrycy, która nami zarządza. Jednak możemy zarządzać nią, ale tylko wtedy, jeśli zrozumiemy, jak na nią wpływać, i nie tylko naprawić swoje ziemskie przeznaczenie, a odkryć sens życia.

W każdym z osobna i we wszystkich razem od początku został założony ścisły plan istnienia. Jeśli spojrzeć wstecz na historię ludzkości, widzimy, że wszystko rozwijało się według jakiegoś planu, którego nikt z nas wcześniej nie tworzył. Nasze przeznaczenie jest zapisane z góry, ale człowiek nie wie, co się wydarzy jutro.

Pytanie: A skąd się dowiedzieć? Czy jest jakaś droga do tego?

Odpowiedź: Jest. Kabała dana jest właśnie po to, żeby poznać swoje przeznaczenie. Ludzie przychodzą do kabały nie tylko, żeby odkryć swój los, ale także aby skorygować go. Kabała – jest to nauka o życiu. Przeznaczona jest dla wszystkich i każdy ma w niej swoją drogę.

Pytanie: Znaczy się kabała – jest to formuła, z pomocą której można obliczyć los każdego człowieka?

Odpowiedź: Oczywiście. Ja i moi uczniowie uczą się jej. Nauka kabały mniej lub więcej jest uniwersalna dla każdego, ale dla każdego w zastosowaniu wygląda inaczej.