Żydowski antysemityzm, część 2

каббалист Михаэль ЛайтманPoczątek w post‘cie – Żydowski antysemityzm, część 1

Ucieczka od siebie

Pytanie: Jeśli w narodach świata odpieczętowane jest podświadome żądanie do Żydów, że powinni zapewnić im dobrą przyszłość, to dlaczego w samym żydowskim narodzie nie jest założone zrozumienie swojego zadania?

Odpowiedź: W narodach zakorzenione są pretensje dlatego, że bez nas one nie mogą osiągnąć szczęścia. Czują, że ten naród wyrządza im zło, ponieważ przez niego nie  przechodzi  to, co się jemu należy.

To uczucie znane jest nawet tym, którzy nigdy nie zetkneli się z żydowskim narodem i z żydowskim państwem. Na przykład Koreańczycy nienawidzą Izraela, chociaż, wydaje się, że nie ma na to racjonalnego wytłumaczenia. Przy czym nienawidzą bardziej niż inni.

Z drugiej strony, Żydzi nie wiedzą o swoim przeznaczeniu, nie uczą się tego i nikt im tego nie wyjaśnia. Oni po prostu starają się uciec od kłopotów, w międzyczasie jest to ucieczka od misji, od długu, przed całym światem – ucieczka, z którą nie można się pogodzić.

Wiedzę o zadaniu narodu, kabaliści potajemnie przenośli przez wieki, a teraz nadszedł czas opowiedzieć o niej sobie samym i całemu światu.?

Z programu TV na temat „Bojkot Izraela”, 03.06.2015