Żydowski antysemityzm, część 1

каббалист Михаэль ЛайтманSami sobie oprawcami

Pytanie: Dlaczego za organizacją anty-izraelskiego bojkotu stoją Żydzi, w tym również Izraelczycy?

Odpowiedź: W żydowskim narodzie, który pod względem ego przewyższa pozostałych, założony jest bodziec do zerwania ze swoją żydowską przynależnością.

W rezultacie ci, u których ten bodziec jest szczególnie silny, chcą zademonstrować wszystkim, że przeciwnie, troszczą się  „o dobro narodów”, i nie należą do narodu Izraela.

Podobne przykłady były w hitlerowskich Niemczech i u amerykańskich władz zwierzchnich. Powszechnie znana jest historia o statku, na którym europejscy uchodźcy próbowali  ocalić się przed śmiercią w obozach koncentracyjnych i dostać się do Stanów Zjednoczonych.

Żyd, który był w tamytych czasach powiernikiem amerykańskiego prezydenta, odradził mu, ich przyjmowania. W rezultacie statek wrócił, a ludzie zginęli w komorach gazowych.

Coś takiego wydarzało się nie raz. I tu musimy zrozumieć: naturalnie, że właśnie Żydzi podsycają antysemityzm na całym świecie.

Pytanie: Co jest w tym naturalnego?

Odpowiedź: Jeżeli nie otrzymujemy prawidłowej edukacji, to wewnętrzna dezorientacja prowadzi niektórych w przeciwny, egoistyczny racjonalizm.

Nieprzypadkowo wielu amerykańskich Żydów nie jest nastawionych na rzecz Izraela i chce zerwać wszelkie stosunki z naszym krajem. Oni wolą wtopić się w miejscową ludność i stać się wyłącznie amerykanami. Widziałem to osobiście, niedawno na sympozjum żydowskich organizacji w Waszyngtonie.

To jest nasza natura, taki jest wewnętrzny korzeń naszego narodu, który chce uciec od swojego przeznaczenia. A naszym przeznaczeniem jest to, żeby pokazać całemu światu przykład dobrego połączenia, rozwiązującego wszystkie problemy. Dopóki tego nie zrobimy, narody będą miały do nas pretensje, sami nie rozumiejąc jej głębokiej przyczyny.

Na przestrzeni całego wygnania, nienawiść do Żydów i antysemityzm przeciwdziałał tendencji rozbicia w naszym narodzie. Gdyby osłabł nacisk zewnętrznych sił, wycofalibyśmy się pod ciężarem „Żydostwa” – i nic by po nas nie pozostało.

„Naprawdę, dlaczego miałbym być Żydem? Dlaczego musze cierpieć? Jaka korzyść z tego, że wszyscy mnie nienawidzą? Lepiej już rozpuścić się i zapomnieć o wszystkim…”

Ciąg dalszy nastąpi…

Z programu TV na temat „Bojkot Izraela”, 03.06.2015