W wyznaczonej godzinie, w wyznaczonym miejscu

каббалист Михаэль ЛайтманPytanie: Zawsze Pan mówił, że można robić postępy, studiując wirtualnie. A dlaczego teraz tak ważne jest, abyśmy wszyscy zgromadzili się fizycznie w miejscu przeprowadzenia zjazdu w listopadzie?

Odpowiedź: Działamy w warunkach ogromnego, różnorodnego świata.

To znaczy względem wyższej siły, Stwórcy, oddziaływającej na mnie siły obdarzania mogę znajdować się w dowolnym miejscu, w dowolnych stanach: bliżej centrum lub dalej od niego. Jeden podłącza się do lekcji poprzez internet, drugi nie ma internetu i tylko czyta księgi kabalistyczne, ktoś obecny jest na lekcji fizycznie, a ktoś jest w zewnętrznej grupie, inny w ogóle nie jest w pobliżu grupy.

To znaczy każdy znajduje się na swoim miejscu, tam gdzie wyższe sterowanie go postawiło. Pod względem mocy oddziaływania w centrum kręgów znajduje się miejsce fizycznej lokalizacji naszego zjazdu, a wszyscy pozostali znajdują się  bliżej lub dalej od niego.

Należy zrozumieć, że znajdowanie się w centralnym punkcie przez trzy dni zjazdu daje maksymalny efekt pod względem siły oddziaływania. Dlatego jeżeli człowiek ma wolność wyboru, to powinien przyjechać!

2010-10-19 rav_bs-kabbala-ve-mahuta_lesson_bb_n52

Jeśli nie ma takiej możliwości, to powinien zastanowić się nad miejscem maksymalnego oddziaływania: czy będzie to regionalna grupa, jeśli ją ma, a jeśli nie ma możliwości, aby do niej dojechać, to najlepiej oglądać transmisję razem z przyjacielem. Być może tej możliwości też nie ma, bo jest sam gdzieś na skraju ziemi, wtedy musi oglądać sam. A jeśli to też jest niemożliwe, to pozostaje mu tylko słuchać… Mimo wszystko musi znaleźć maksymalny kontakt ze zjazdem, jest to jego jedyny wolny wybór.

Znajdując się w tym samym mieście, gdzie jest przeprowadzany kongres, można oczywiście pozostać w domu i oglądać wszystko w telewizji. To jest wybór każdego. Ale nie można porównać wrażeń, otrzymanych w sali kongresu i poza nią.

Poza tym można siedzieć w sali zjazdu jako obserwator z zewnątrz bądź też całym sercem i duszą być wewnątrz – to też dotyczy twojej wolnej woli, czy chcesz „uzyskać maksymalne oddziaływanie przez środowisko”.

Wybór należy do ciebie.

Z lekcji do artykułu „Nauka kabały i jej istota”, 19.10.2010