Rozpoczął się proces naprawy człowieka

каббалист Михаэль ЛайтманWiadomości: Europa płaci za stulecia kolonialnej polityki. W celu zwalczania nielegalnej migracji. Francja i Wielka Brytania powołały specjalne centrum koordynacji.

Jego specjaliści będą zajmować się śledzeniem nielegalnego przemycania uchodźców do Europy. Jednym słowem można to nazwać – potop, od którego w najbliższej przyszłości nie przewiduje się zbawienia.

Imigranci z krajów Afryki i Bliskiego Wschodu przybywaja do Europy jak lawina. Poziom życia nawet w Bułgarii i Rumunii jest o wiele wyższy, niż w Libii, Iraku i Syrii. Obecnie panuje tam upadek, prowadzony przez kraje zachodnie – i napłynęła fala imigrantów. W kwestii dotyczącej migracji nie ma żadnego rozwiązania – w obecnych europejskich warunkach.

Unia Europejska nie może ograniczyć fali migracji – ani fizycznie, ani prawnie. Pozostaje – zbudować mury. Jednak migrantów garnących się do dóbr europejskich, żadne ściany nie są w stanie zatrzymać. UE miała początek właśnie po usunięciu murów i barier. Czy teraz rozpoczął się odwrotny proces?

Mój komentarz: Odwrotnego procesu być nie może. Zachodzi proces zmieszania narodów, jak na początku naszego cywilizacyjnego rozwoju, w Starożytnym Babilonie. Powracamy do początku.

I będziemy zobowiązani zrobić to, co robili, ale nie zakończyli starożytni Żydzi, pod przywództwem Abrahama, założyciela wszystkich religii – połączyć się wszyscy razem, ponad wszystkimi przeciwieństwami, jak nauczał Abraham, zgodnie z zasadą: „Pokochaj bliźniego swego, jak siebie samego“.

A etap naprawy rozpoczyna się od samej egoistycznej części ludzkości – od Europy. Według kabały, dalej nastąpi albo:

– droga cierpienia: podbój Europy przez muzułmanów, wojna światowa, ich apel do Izraela – i naprawa natury człowieka od nienawiści do miłości, lub

– droga światła: przyjęcie metody kabały dla pokojowej i szybkiej naprawy uniwersalnego egoizmu z powszechnej nienawiści na miłość.

Wybierajmy…