Psychologowie nie pomogą

каббалист Михаэль Лайтман Replika: Wszyscy psychologowie, którzy pomagają ludziom, w odnalezieniu się w życiu, są znani z tego, że dzięki nim ludzie odnajdują siebie, są szczęśliwsi, osiągają wyraźne rezultaty.

Odpowiedź: Być może, że ktoś jest szczęśliwszy, ale ja osobiście tego nie widzę. Według statystyk tak nie jest.

Studiując plan stworzenia, plan rozwoju świata, możemy powiedzieć z absolutną pewnością, że przeszliśmy już wszystkie etapy, które były lepsze od dzisiejszego a tym bardziej jutrzejszego dnia. Lepiej nie będzie. Natura goni nas pałką do szczęścia, abyśmy mogli zrozumieć to, dlaczego żyjemy i czego naprawdę potrzebujemy.

Dlatego psychologowie tutaj nie pomogą. Psychologia istnieje tylko około sto lat – od czasów Freuda do dnia dzisiejszego. Ostatnie dwadzieścia lat ona praktycznie znajduje się w upadku. Tak więc, nie widziałem jeszcze psychologów, którzy mogliby doprowadzić człowieka do szczęścia.

Chyba, że tylko psychiatrzy, którzy mają do tego środki medyczne.

Co dotyczy wyraźnego rezulatatu poszukiwania sensu życia, to jest on bardzo prosty: ludzkość pogrąża się w narkotyki.

Według niejawnych statystyk, już większa cześć ludzkości używa marihuanę. Nie mówię, czy jest to dobre, czy złe. Zasadniczo, to uspokaja człowieka, odrywa go od walki w odkryciu sensu życia. Dlatego Kabała nie zgadza się z tym. A wszyscy inni zgadzają się i zachęcają.

Jeśli 10-15 lat temu, wszyscy występowali przeciwko zażywaniu lekkich narkotyków, to dzisiaj są one zalegalizowane na państwowym poziomie, dlatego że dla władców jest to korzystne, ponieważ zażywanie narkotyków uspokaja ludzi, odciąga ich od poszukiwania istoty istnienia.

Z lekcji w języku rosyjskim, 25.10.2015