Prawda o bojkocie Izraela, część 6

каббалист Михаэль ЛайтманŹródło pustki

Początek w post‘cie Prawda o bojkocie Izraela, część 1

Pytanie: Czy pomogą nam kontrargumenty w walce z bojkotem?

Odpowiedź: Co my możemy powiedzieć? Że jesteśmy dobrzy? Że nie zasługujemy na takie traktowanie?

Jednak ludzie z wewnątrz, instynktownie czują, że jesteśmy źródłem nieszczęść. Dowolny angielski student, sam nie wiedząc dlaczego, nie lubi, nienawidzi nas. Po prostu wydaje się jemu, że od nas emanuje zło.

Pytanie: Jak dokładnie nasze zjednoczenie zmieni sytuację?

Odpowiedź: Baal HaSulam pisze o tym na końcu „Przedmowy do Księgi Zohar”. To, co się dzieje w narodzie Izraela, rozprzestrzenia się na narody świata. Ponieważ, czy chcemy tego czy nie,  znajdujemy się w połączeniu ze źródłem wyższej siły.

Jeśli odpowiadamy temu zródłu, to dobrobyt przychodzi do nas z góry i od nas przechodzi  do narodów. To właśnie zmienia ich stosunek na mniej lub bardziej przyjazny.

A jeśli między nami utworzą się prawdziwie dobre, wzajemne stosunki, które stworzą poprawną jedność ze źródłem światła, wyższej siły, wtedy będziemy mogli dosłownie „wylać” na ludzkość dobrą, pozytywną siłę i narody, oczywiście, pokochają nas. Jest to jeszcze przed nami.

Z drugiej strony, jeśli nie łączymy się w prawidłowy sposób, a co za tym idzie, nie mamy związku z  wyższym źródłem, wtedy przekazujemy im z góry nie pozytywny, a negatywny stosunek. Nic poza pustką nie przekazujemy. W tym przypadku narody podświadomie czują, że nie odpowiadamy ich wewnętrznym oczekiwaniom.

Ciąg dalszy nastąpi …

Z programu TV na temat „Bojkot Izraela”, 03.06.2015