Natura nie pozwoli nam się ochłodzić

каббалист Михаэль ЛайтманPytanie: W jaki sposób zmiany zachodzące w ostatnich latach w dwóch mocarstwach: USA i Rosji, mają wpływ na całą resztę świata? Przecież każde z nich ma pod swoim wpływem wiele innych krajów, dzieląc w ten sposób cały świat na dwa obozy.

Odpowiedź: Kiedyś kraje chciały podbijać się, posiadać swoje kolonie. Ale potem zobaczyliśmy, jak Anglia, Francja, Holandia opuściły swoje kolonie, i wróciły do swoich granic. A potem przeszła wsteczna fala imigrantów z dawnych kolonii, wypełniająca Anglię i Francję.

Dokładnie tak samo zniknie zdominwanie jednych krajów przez inne. Ponieważ wraz z rozwojem nowoczesnych technologii dla produkcji nie wymaga się dużych powierzchni.

Ameryka nie musi przenosić produkcji do Chin – ona może zbudować kilka w pełni zautomatyzowanych fabryk, które będą pracować bez jakiejkolwiek interwencji człowieka, i produkować wszystko co niezbędne.

Dla nowych technologii niekonieczni się ludzie międzynarodowego handlu. Wszystkie towary będzie można drukować na drukarkach i produkować w niewielkich laboratoriach, w ogromnych ilościach. Dlatego myślę, że era międzynarodowego handlu, ogromnych transportowych statków,  pompowania finansów z kraju do kraju – to wszystko już przeszłość.

Pytanie: Dlaczego widzimy, to jak świat staje się coraz bardziej ze sobą powiązany i globalny?

Odpowiedź: Świat traci swoje stare więzi: finansowe i handlowe – jedyne, co związywało go wcześniej. Ale to nie był związek, a kupno i sprzedaż. Przeniesienie milionów turystów, z jednego końca świata na drugi nie robi ​​świata bardziej związanym – to jest ta sama komercja i pompowanie kapitałów.

Świat nie łączy się sam ze sobą, ponieważ nie potrzebuje związku. Jeśli każdy kraj będzie mógł produkować to, czego potrzebuje, to nie będzie potrzebował nikogo innego. Ta tendencja wynika z rozwoju technologii i różnych charakterów wszystkich narodów.

Jednocześnie zdajemy sobie sprawę, że natura, czy wyższa siła nie pozwoli nam tak po prostu  ograniczyć się, i celowo wszystko zepsuje, zmusi nas do naprawy swojego egoistycznego podejścia i doprowadzi do prawdy.

Dlatego oczekuje nas wiele problemów, które zmuszą nas do zjednoczenia. Jednak to zjednoczenie będzie przechodzić w ramach nowej edukacji, zmiany charakteru człowieka na jeden charakter dla całego świata, całej ludzkiej cywilizacji przyszłości.

Ponad każdym indywidualnym charakterem: rosyjskim, amerykańskim, francuskim, angielskim, niemieckim, afroamerykanskim, przyjdzie nam ustanowić związek między nami, albo dobrowolnie, albo pod przymusem, to jest drogą światła lub drogą cierpienia. I wtedy nie będzie ważne, że każdy myśli w różny sposób: biały, czarny, czerwony, żółty.

Choć wydaje się, że każdy może zabezpieczyć siebie, i żyć w izolacji, ale czekają na nas takie uderzenia, które zmuszą nas do zjednoczenia. To nie będzie już zjednoczenie oparte na  międzynarodowym handlu i gospodarce, a całkowicie nowe. Ponieważ dlatego, aby ocalić się przed zniszczeniem, będziemy musieli połączyć się ponad różnicami w naszych charakterach. W przeciwnym razie nie będziemy w stanie zjednoczyć się, bo nie ma ku temu żadnej potrzeby: nie potrzebna już będzie ani międzynarodowa gospodarka, ani handel, ani przemysł.

Jedyną przyczyną dla zjednoczenia – jest ocalenie od samozniszczenia. Egoizm wzrośnie tak bardzo, że zaczniemy zabijać i zżerać się nawzajem. Przyjdzie nam ustanowić związki między sobą tylko po to, aby być razem, powyżej wszystkich naszych różnic narodowościowych. Wtedy połączymy wszystkie 70 korzeni narodów świata w ich wspólnym źródle.

Ciąg dalszy nastąpi …

Z rozmów o nowym życiu, 06.08.2015