Na nowy poziom z minimalnymi stratami

каббалист Михаэль ЛайтманPytanie: Rozumiem, że egoizm jest przyczyną kryzysu, ale nie widzę związku, jak można podnieść się z niego na jakiś stopień. Jakie są tego symptomy, że musimy teraz wznieść się na nowy poziom, a nie kontynuować poruszanie się naprzód liniowo?

Odpowiedź: Możemy wymyślać wszystko, co chcemy – wszelkie prawa, w szczególności społeczne i ekonomiczne.

Politycy działają tak, jak uważają, ekonomiści rządzą tak jak uważają, ale to wszystko są te same naturalne błędy, przez które przechodzi ludzkość, nabijając sobie na nich guzy, doznając niepowodzeń, otrzymując większe lub mniejsze ciosy. To nic nie daje.

Można nauczyć się czegoś tylko przysłuchując się tym, którzy rozumieją program rozwoju, jego cel, który nie jest widoczny dla innych, dlatego że on znajduje się nie w egoizmie, nie w naszej naturze, nie w naszym myśleniu, i nie w naszych uczuciach. I ci ludzie, którzy czują i postrzegają to, powinni próbować wyjaśnić go wszystkim.

A reszta ludzkości, jak małe dzieci, będzie iść w ślad za tymi, którzy rozumieją, co się dzieje. Nie ma innego wyjścia. Tak, jak stado podąża za jednym pasterzem i on doprowadza je do wodopoju lub do domu, tak samo tutaj.

I chociaż następny etap rozumie bardzo niewielu ludzi, to cała ludzkość musi iść właśnie za nimi, aby zostać zbawiona, i dojść do prawidłowego stanu przy minimalnych stratach.

Z programu TV „Ostatnie pokolenie“, 12.08.2015