Moje myśli na Twitterze, 17.03.2020

Francja rozmieszcza wojsko w miastach, aby zapewnić całkowitą kontrolę nad kwarantanną. Było wielu protestujących, ciągle te same żółte kamizelki, dlatego wprowadzono ograniczenia dotyczące przemieszczania się ludzi do lekarza lub po artykuły spożywcze, wyprowadzono armię, aby chronić porządek, ponieważ policja nie radziła sobie.

Ze względu na zagrożenie koronawirusowe, UE zamyka granice, odwołuje imprezy masowe, zamyka szkoły i uniwersytety oraz ogranicza przemieszczanie ludności. Każdy liczy na siebie, wszyscy postanowili odizolować się od siebie nawzajem, ograniczyć kontakty do minimum. Głównym środkiem ochronnym pozostaje izolacja. Zasłona!

Zadajmy sobie pytanie: dlaczego wszystkie rządy świata nakładają tak nieproporcjonalne ograniczenia na komunikację ludzi, zamykają przedsiębiorstwa, podważają gospodarki swoich krajów, przy czym robią to z łatwością…?

Wirus, podobnie jak wszystkie problemy ludzkości, idzie w parze z antysemityzmem, ponieważ wszystkie one są lekarstwem na pozbycie się powszechnego egoizmu, który jest korygowany tylko poprzez Wyższe Światło, które tylko naród Izraela może przyciągnąć na ten świat od Stwórcy, jedynej siły świata.

UE zamknie u siebie granice. Wirus, który w rzeczywistości jest lekarstwem od egoizmu, zmusi nas do przyjęcia fizycznych form życia, które przedstawia nasz egoizm, tzn. formę wzajemnego oddalenia, odrzucenia, a może nawet wzajemnego unicestwienia – jeśli nie zaczniemy z nim walki.

Jeśli koronawirus zniknie w ciągu kilku miesięcy, to świat dojdzie do siebie. Ale jeśli przeciągnie się, to wszystkie kraje będą musiały się zjednoczyć, po to aby przetrwać, zapominając o wszystkich ego-kalkulacjach. Być może w taki sposób ludzkość w obliczu zagłady w wyniku egoizmu, zgodzi się zmienić swoje złe zachowanie, przekształcając na dobre połączenie…?!

@Michael_Laitman