Co oznaczają sny i jakie są ich początki?

Dr. Michael LaitmanPytanie: Co oznaczają sny?

Odpowiedź: Usłyszałem od Rabasza i sam widzę to w systemie zarządzania, że sny w naszym świecie są jedynie konsekwencją tego, czego doświadczyliśmy w ciągu dnia.

Czasami istnieją prorocze sny i człowiek widzi coś w przyszłości. Ja również miałem takie stany. Dzieje się tak dlatego, że odłączamy się od naszego egoizmu i wznosimy się na kolejny poziom, na którym wszystko już istnieje: przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Łączymy się z przepływem informacji tam, gdzie czas nie istnieje.

Dlatego są ludzie o zwiększonej wrażliwości, którzy potrafią naprawdę przewidzieć przyszłość. Nie ma potrzeby bycia kabalistą w tym celu.

Pochodzenie snów

Pytanie: Czym są sny? Istnieje wiele mitów i bajek wokół snów, a zjawisko to dotyczyło ludzkości w całej jej historii. Starożytni Rzymianie i Grecy próbowali rozszyfrować sny. Ale do tej pory zjawisko to pozostaje tajemnicą.

Człowiek spędza jedną trzecią swojego życia śpiąc i ma sny przez cały ten czas, ale nie pamięta większości z nich. W ten sposób nasz mózg przetwarza i porządkuje wszystkie informacje otrzymane w ciągu dnia.

Ale są też sny, które zdają się przekazywać specjalne przesłanie, ujawniać przyszłość. Skąd biorą się sny?

Odpowiedź: Nawet Tora mówi o snach: śnieniu Jakuba i snach faraona i jego ministrów. Sen jest zjawiskiem naturalnym, ale czasami postrzegamy sny jako coś niepoważnego, jak fantazje.

Mądrość Kabały mówi, że podczas snu mózg podsumowuje wszystkie informacje otrzymane w ciągu dnia i to właśnie postrzegamy jako sny. Te dane i niektóre płyny, które unoszą się w mózgu bez żadnego związku z prawdziwą materią, przybierają specjalne formy i w rezultacie widzimy niezwykłe obrazy ludzi, zwierząt i dziwnych zdarzeń.

Wszystko to z uwagi na fakt, że sen, w przeciwieństwie do rzeczywistości, nie ma podstaw materialnych. Dlatego wszystko dzieje się tak, jakby w powietrzu i bez względu na nasze specyficzne pragnienia. Ponadto, sen może ujawnić te pragnienia, które chcielibyśmy zrealizować, ale nie jesteśmy w stanie, lęki, które nas dręczą i z których nie możemy uciec, wszelkiego rodzaju fantazje oraz przyjemne i nieprzyjemne doświadczenia, przez które przeszliśmy.

Wśród nich są takie, o których raczej byśmy zapomnieli. Być może w prawdziwym życiu nam się to udało, ale onie nadal żyją w nas podświadomie. Dlatego, kiedy śpimy i odrywamy się od realnego świata i środowiska, które nas nie dotyczy, wszystkie te lęki i uczucia budzą się w nas i ożywają we śnie.

Sny mogą wiele powiedzieć o człowieku, takie jak jego stan wewnętrzny, pragnienia, myśli, wszelkiego rodzaju plany, lęki i przeszkody. Kiedy jest pod hipnozą, możliwe jest studiowanie i zdobywanie wielu informacji. W tym stanie człowiek traci kontrolę nad sobą i otwiera się na naukę.

Z rozmowy o nowym życiu, 11.01.2015