Cel kabalistycznej grupy, cz. 2

каббалист Михаэль Лайтман Szczególne pokolenie

Wielki kabalista Baal HaSulam napisał, że jesteśmy szczególnym pokoleniem, ponieważ musimy opanować Kabałę w grupie. Grupowa praca zaczęła się od Baal Szem Tova i rozwijała się stopniowo do naszych czasów.

Teraz musimy zacząć tworzyć w dziesiątkach mini-połączenia, aby w jakiś sposób pokazać światu, jak możemy się zjednoczyć, gdzie iść i co z tym zrobić, tj. dać światu przykład pokazujący, jaka jest jego przyszłość.

Pytanie: Czy to oznacza, że grupa ludzi albo można powiedzieć, cała ludzkość jest miejscem, w którym manifestuje się Wyższa Siła – Stwórca?

Odpowiedź: Tak. Będąc na tym świecie, w tym życiu musimy osiągnąć wszystkie światy.

Pytanie: Czy można porównać manifestację Stwórcy z manifestacją siły przyciągania, którą wszyscy odczuwamy?  Między nami, na poziomie społeczeństwa również istnieje pewna siła przyciągania.

Odpowiedź: Tak. Ale rzecz w tym, że nie odczuwamy Wyższej Siły, ponieważ każdy z nas, w stosunku do niej znajduje się w stanie pewnego indywidualnego ukrycia.

Dlatego otrzymujemy naukę Kabały, która pomaga każdemu indywidualnie ją odkryć, ale jednocześnie, koniecznie musimy stworzyć pewną wspólną całość – grupę, wewnątrz której, w dziesiątce będziemy mogli zacząć odczuwać swoje podobieństwo do Wyższej Siły.

Ciąg dalszy nastąpi …

Z programu TV „Podstawy Kabały”, 06.03.2019