Błyskawiczne odpowiedzi kabalisty. 13.05.2018, cz.2

каббалист Михаэль ЛайтманPytanie: Co i w jakiej kolejności powinienem robić, aby doprowadzić do pozytywnego wpływu na siebie wyższego światła? Czy można to zrobić na przykład we śnie, podczas pracy czy tylko w czasie studiowania?

Odpowiedź: Najlepiej podczas studiowania, ale można również podczas innych czynności. Tego trzeba się uczyć. Najbardziej niezawodna korekta dokonywana jest podczas zajęć w grupie.

Pytanie: Czy zaczynając zajmować się Kabałą będę w stanie kontrolować, jakie pragnienia we mnie się rozwiną, a jakie zgasną?

Odpowiedź: Nie. To zależy od korzenia twojej duszy i dlatego nie możesz jej rozkazywać. Ale, po co to robić? Wręcz przeciwnie, gdy światło z góry podziała na waszą duszę, na sumę waszych pragnień, zgodnie z tym właśnie będziecie się rozwijać.

Pytanie: Czy Pan, jako kabalista kieruje sobą przyciągając otaczające światło? W jaki sposób przychodzą do Pana myśli, pragnienia czy ludzie?

Odpowiedź: Wyrażam tylko swoją gotowość do rozwoju, a całą resztę robi światło.

Pytanie: Jeśli cały świat jest we mnie, to kim jestem?

Odpowiedź: Jesteś naczyniem całego świata, tak jak to sobie wyobrażasz. Przecież stworzenie – to cały świat.

Pytanie: Jeśli człowiek zbliża się do korekty, to czy jego stan ogólny jest pozytywny, zadowolony, spokojny, radosny, równy, podekscytowany?

Odpowiedź: Albo odwrotnie. Cały czas poruszamy się w ruchu start-stop, w bardzo poważnych skokach, w górę – w dół, w górę – w dół. Ale generalnie pewien jestem, że wszyscy znajdujemy się na prawidłowej drodze, wkrótce odkryjecie to w działaniu. Wszystko będzie dobrze.

Z lekcji w języku rosyjskim, 13.05.2018